Mühendislik Fakültesi

DEKANIN MESAJI

Teknolojik gelişmelerin ve rekabetlerin yoğun bir şekilde yaşandığı günümüzde ülkemizin bu gelişmelerde, yeniliklerde ve rekabette en üst seviyelerde yer almasını sağlayacak elamanların yetiştirildiği yerlerden biri de mühendislik fakülteleridir. 

Yenilikçi vizyona, geniş perspektife ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahip olan Fakültemiz, her bireyin kendisinden bir parça bulacağı ve düşüncelerini özgürce ifade edebileceği, fikirlerini geliştirip, gerçekleştirebileceği bir ortam sağlamayı sağlıklı bir akademik eğitim için temel olarak belirlemiştir. Diğer taraftan Fakültemiz, geleceğin teknoloji liderlerini ve lider mühendislerini yetiştirmeyi hedeflemektedir. 

Ulusal ve uluslararası bilim ve teknoloji dünyasındaki gelişmeleri yakından takip eden Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, çağdaş imkanlara sahip altyapısı ve donanımı ile bölgesel ve ulusal ihtiyaçlar temelinde uluslararası standartlarda kaliteli mühendislik hizmeti sunmakta, yapılan bilimsel çalışmalar ve yayınlarla ulusal ve uluslararası düzeyde saygın bir konumda yer almaktadır. 

Mühendislik Fakültesi; öğrencilerine temel ve mühendislik bilimlerinde sağlam bir alt yapı oluşturmak, tasarım için gerekli bilgi ve mühendislik bakış açısı kazandırmak, toplumsal ve mesleki etik konularında geniş bir perspektif vermek amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Halihazırda Bilgisayar, Çevre, Endüstri, Elektrik- Elektronik, İnşaat, Makine, Kimya ve Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümleriyle mühendislik eğitimi veren Fakültemiz, sahip olduğu altyapı, laboratuvar imkânları, öğretim üyesi ve yayın sayısı ile ülkemizin önde gelen mühendislik fakültelerinden biridir. Ayrıca Fakültemizin kalite çıtası her geçen gün yükselmekte olup, bu bağlamda, Makine, Çevre, Kimya ve İnşaat Mühendisliği Bölümleri MÜDEK tarafından akredite edilmiştir. 

Bu vesile ile hepinizi Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin ayrıcalıklı birer üyesi olmaya davet ediyorum. Fakültemizde geçireceğiniz öğrencilik hayatı size yalnızca mesleki mükemmelliği kazandırmayacak, aynı zamanda gece-gündüz farkı olmadan kendinizi sanatsal, kültürel ve entelektüel etkinlikler içerisinde bulacağınız bir ortam sağlayacaktır. Sizlere eğitim hayatınızda zihin açıklığı ve başarılar diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.

 
Prof. Dr. Hikmet ALTUN
Mühendislik Fakültesi Dekanı

Atatürk
Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü
25240 Erzurum
Rektörlük: +90 442 231 1111
Açıköğretim Fakültesi: +90 850 255 0282
Araştırma Hastanesi: +90 442 344 6666
Klinik Diş Hekimliği: +90 442 236 0944

Üniversite Tercihleri

Takip Edin


Radyo Üniversite


Üniversite Yayınevi