Atatürk Üniversitesi

EKİM AYI BİLİMSEL TEŞVİK TÖRENİ DÜZENLENDİ

Hazırladıkları bilimsel çalışmalarla ulusal ve uluslararası bilim camiasında üniversite ismini duyuran akademisyenleri ödüllendiren Atatürk Üniversitesi, “Emeğe saygı gösterme ve başarıyı takdir etme: Gösterilen çabalara saygı gösterilir ve başarılar tanınır” ilkesi doğrultusunda düzenlediği Bilimsel Teşvik Törenlerine devam ediyor.

Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesi kapsamında yaptıkları araştırma faaliyetleri için Ekim ayında başvuran öğretim üyelerine ödülleri, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı tarafından verildi.

Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonunda yayın, patent, proje ve firmaları ile ön plana çıkan akademisyenlere ödüllerini takdim eden Rektör Çomaklı, araştırma temelli yaptıkları çalışmalarından ve başarılarından dolayı akademisyenleri tebrik etti.

Çalışan, üreten ve ülkenin kalkınmasına katkı sağlayan tüm personelin her açıdan desteklendiğini belirten Rektör Çomaklı, Atatürk Üniversitesinin, kadim geçmişine yakışır çalışmalarla daima bir adım önde olması gerektiğini söyledi.

“Üniversitemiz, A2 Kategorisine Yerleşerek Başarısını Sürdürdü”

Bu ödüllerin aslında bir akademik birikimin sonunda alınan ödüller olduğuna vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı: “Akademisyenlerimizin bugüne kadar olan çalışmaları, kendi sosyal yaşamlarından feragat ederek bilimsel yayınlara daha fazla eğilim göstermelerinin bir sonucu olarak karışımıza çıkıyor” dedi.

Rektör Çomaklı: “Verilen bu emekler de bizlere başarı olarak geri dönüyor. Bildiğiniz gibi, bilimsel ve araştırma-geliştirme çalışmaların yanında topluma hizmet noktasında da önemli atılımların gerçekleştiği üniversitemiz, Araştırma Üniversiteleri 2021 yılı performans sıralamasında A3 kategorisinde yer alırken, gösterge ile performans değerlendirmeleri sonucunda A2 kategorisine yerleşerek başarısını sürdürdü. Önümüzdeki yıl ise sizler sayesinde asıl hedefimiz olan A1 kategorisine yerleşeceğimizi ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bilimsel Teşvik ve Ödül Töreni, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

KURUMSAL İLETİŞİM DİREKTÖRLÜĞÜ – 30.11.2023


Paylaş Paylaş Paylaş
Atatürk
Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü
25240 Erzurum
Rektörlük: +90 442 231 1111
Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi: +90 850 255 0282
Araştırma Hastanesi: +90 442 344 6666
Klinik Diş Hekimliği: +90 442 236 0944

Üniversite Tercihleri

Takip Edin


Radyo Üniversite


Üniversite Yayınevi