Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Anabilim Dalı

Hakkında

Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Ana Bilim Dalında 4 profesör (Prof. Dr. Mehmet GÜL Ana Bilim Dalı Başkanı, Prof. Dr. Armağan HAYIRLI, Prof. Dr. Halit İMİK ve Prof. Dr. Mehmet Akif YÖRÜK)  ve 1 doçent (Doç. Dr. Güler YENİCE) olmak üzere toplamda 5 öğretim üyesi ile 2 araştırma görevlisi (Arş. Gör. Emre YILMAZ ve Arş. Gör. Soner UYSAL) görev yapmaktadır.

Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Ana Bilim Dalında evcil hayvanlarda; çiftlik ve pet hayvanlarının beslenme prensiplerini, beslenme ve metabolizma hastalıklarını, bu hastalıkların oluşum mekanizmalarını, hayvan beslemede kullanılan yem ve yem ham maddelerini inceleyerek, beslenmeyle ilgili sorunlara karşı bilimsel yöntemlerle rasyonel çözümler sunularak, yüksek lisans ve doktora programları düzenlenmekte ve araştırmalar yapılmaktadır. Ana Bilim Dalı laboratuvarlarında gerekli ham besin madde analizleri yapılarak yemlerin değerliliği ile ilgili olarak yetiştiricilerin hayvanlarından istenen düzeyde verim alabilmeleri ve beslenmeye bağlı  hastalıkların önlenmesi adına hizmet verilmektedir.

Ana Bilim dalımız öğretim üyeleri lisans ve yüksek lisans eğitimi ile bilimsel araştırma projelerinin yanı sıra bölge ve ülke hayvancılığına katkı sunmak amacı ile danışmanlık hizmetleri ve bölge yetiştiricilerinin eğitimine yönelik hizmetler de vermektedirler.

DİĞER SAYFALAR

Atatürk
Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü
25240 Erzurum
Rektörlük: +90 442 231 1111
Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi: +90 850 255 0282
Araştırma Hastanesi: +90 442 344 6666
Klinik Diş Hekimliği: +90 442 236 0944

Üniversite Tercihleri

Takip Edin


Radyo Üniversite


Üniversite Yayınevi