Atatürk Üniversitesi

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Rektör Çomaklı mesajında şu ifadelere yer verdi:

❝Bilmekle başlar her şey; bilmek var olmak, fark etmek, ileri gitmek,  gelişmek, değişmek, sağlamlaşmaktır.

Bildiğiyle amel etmek bir yoldur ve bu yolda bir mihmandar gerekir. Kendinde olanı aktarmak, yolda olanı menzile ulaştırmak ve beraber daha iyisine ulaşmaktır bu yolculuğun amacı.

Mukaddes kitabımız “Oku” emri ile başlar. Buradan yola çıktığımızda geleceğin aydınlık bireylerini yetiştiren, dostundan da düşmanından da geri kalmamak için çalışan, üreten geleceğin mimarı öğretmenlerimizdir.

Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşıp onları geçmesi için tükenmez bir gayretle çalışan, genç nesilleri emektar elleriyle şekillendiren yine öğretmenlerimizdir.

Bir üyesi olmaktan dolayı gurur duyduğumuz eğitim camiasının çalışanları olarak, hayata hazırladığımız her öğrencinin geleceğe uzanan köklü bir çınarın dalları gibi Türkiye’nin yeni vizyonundaki yerini aldığını görmekten dolayı gururlu ve mutluyuz.

Emin adımlarla dünyada yerini alan ülkemizin temellerini hiç kuşkusuz öğretmenler atmaktadır. Bu bilinçle üzerimizde emeği olan bütün öğretmelerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyoruz…❞

Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI
REKTÖR
Paylaş Paylaş Paylaş
Atatürk
Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü
25240 Erzurum
Rektörlük: +90 442 231 1111
Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi: +90 850 255 0282
Araştırma Hastanesi: +90 442 344 6666
Klinik Diş Hekimliği: +90 442 236 0944

Üniversite Tercihleri

Takip Edin


Radyo Üniversite


Üniversite Yayınevi