Atatürk Üniversitesi

SAĞLIKÜniversitemiz bünyesinde verilen sağlık hizmetleri, sadece klinik tedavilerinden ibaret olmayıp öğrencilerimizin sağlıklarını olumsuz etkileyen tüm iç ve dış etmenlerin ortadan kaldırılmasına yönelik toplumsal ve ruhsal hizmetlerdir.

Öğrencilerimiz, bu birinci basamak sağlık hizmetlerinden (muayene, tetkik,  enjeksiyon, pansuman, danışmanlık, ileri tetkik ve tedavi için bir üst basamağa  sevk işlemleri ve diğer koruyucu sağlık hizmetleri) kolaylıkla yararlanabilmektedirler.

Öğrencilerimizin 7/24 ulaşabileceği bu hizmetler, 165.000 m2 kapalı alanda 60 yıla yakın tecrübesiyle bölge insanına sağlık hizmeti veren Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi tarafından yerine getirilmektedir. Ayrıca öğrencilerimizin zaman içerisinde ihtiyaç duydukları diş tedavileri ise tam donanımlı binası ve alanında uzman diş hekimleri tarafından Diş Hekimliği Hastanesi’nde yapılmaktadır.

Bütün bu sağlık hizmetlerinden sadece öğrencilerimiz değil, bizlerle birlikte yaşayan kedi, köpek, kuş vs. gibi sevimli hayvan dostlarımız da yararlanmaktadır. Hayatımızın vazgeçilmez parçalarından olan dostlarımızın tedavi-bakımları, hem Veterinerlik Fakültesi/Hayvan Hastanesi hizmet binasında hem de mobil hayvan tedavi ünitesinde gerçekleşmektedir. 


Sağlık Hizmetleri hakkında bilmeniz gerekenler

  • Üniversitemizde öğrenimde gören, 25 yaşını doldurmamış ve evli olmayanlar anne veya babasının sağlık güvencesinden yararlanmaya devam etmektedir. Bu kişilerin her yıl öğrenci belgelerini sosyal güvenlik il müdürlüğüne götürmeleri yeterli olmaktadır.
  • Anne veya babasının sağlık güvencesi olmayan ve 25 yaşını doldurmamış öğrencilerimizin ise öğrenci belgesi ile SGK’ya öğrenci olduğunu beyan ederek prim ödemeden sağlık güvencesinden yararlanmaktadır.
  • 25 yaşını doldurmuş ve hiçbir Sosyal güvencesi olmayan öğrencilerimiz ise, gelirlerine göre Sosyal Güvenlik Kurumuna prim ödeyerek hastanelerimizden yararlanmaktadırlar.
  • 6486 sayılı Kanun hükümlerinde yapılan değişiklik uyarınca üniversitemizde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerin (burslu öğrenciler dâhil) genel sağlık sigortası tescil işlemleri isteğe bağlı hale getirilmiş olup söz konusu öğrencilerimizin talep etmeleri halinde genel sağlık sigortası tescil işlemleri Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünce yapılmaktadır.


Atatürk
Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü
25240 Erzurum
Rektörlük: +90 442 231 1111
Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi: +90 850 255 0282
Araştırma Hastanesi: +90 442 344 6666
Klinik Diş Hekimliği: +90 442 236 0944

Üniversite Tercihleri

Takip Edin


Radyo Üniversite


Üniversite Yayınevi