Atatürk Üniversitesi

ULAŞIMŞehirlerarası Otobüs Seçeneği: Türkiye’nin hemen her şehrinden Erzurum’a direkt gelen şehirlerarası otobüsler bulunmaktadır. EBB Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne ulaşan öğrencilerimiz, şehir içi otobüs, dolmuş ve taksi yoluyla kampüsümüzün tüm noktalarına ulaşabilmektedirler.

Tren SeçeneğiAnkara Garından hareket eden Doğu Ekspresi treni, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum istikametini izleyerek Erzurum Tren Garı’na varmaktadır. Öğrencilerimiz, gar bahçesinde bulunan otobüs, dolmuş veya taksi duraklarından şehrin ve kampüsümüzün her yerine rahatlıkla ulaşabilmektedirler.

Uçak SeçeneğiErzurum’a İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya ve İzmir gibi birçok şehrimizden direkt ve aktarmalı uçuşlar yapılmaktadır. Erzurum il merkezinin kuzey doğusunda yer alan Erzurum Havalimanı, üniversitemiz kampüsüne 12 km uzaklıktadır. Kampüs - şehir merkezi ve kampüs - havalimanı arasında belediye, halk otobüsleri ve taksiler hizmet vermektedir.

Şehir  içi Otobüs ve Minibüs SeferleriErzurum şehir merkezi ile kampüs arasında Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler, halk otobüsleri ve minibüsler 07:00 / 23:00 saatleri arasında toplu ulaşım sağlamaktadırlar.

*Belediye ve özel halk otobüsleri  ve minibüslerin üniversiteye gidiş- dönüş sefer saatleri, kodları ve fiyat  listeleri için tıklayınız

*Kampüs içi ring  servisinin saatleri ve durak yerleri:

Ayrıca kampüsümüze sürekli olarak kendi aracıyla girmek isteyen öğrencilerimizin, Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Kartı alması gerekmektedir. HGS ve başvuru şartları için tıklayınız. 

Kampüsümüz içerisinde seyir halinde olan sürücülerin, geçiş üstünlüğünün daima yayalarda olduğunu bilmeleri ve her zaman emniyet kemerlerini takmaları gerekmektedir. Atatürk Üniversitesi Güvenlik Müdürlüğü tarafından hazırlanan; araç seyir, hız, park ve diğer kural- yaptırımlar için tıklayınız.

Atatürk
Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü
25240 Erzurum
Rektörlük: +90 442 231 1111
Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi: +90 850 255 0282
Araştırma Hastanesi: +90 442 344 6666
Klinik Diş Hekimliği: +90 442 236 0944

Üniversite Tercihleri

Takip Edin


Radyo Üniversite


Üniversite Yayınevi