Atatürk Üniversitesi

YEMEKHANELER - KAFETERYALARÖğrenci Yemekhaneleri

Üniversitemizin Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı/Beslenme Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren yemekhanelerimiz, 1 adet merkezi yemekhanesi ve çoğunlukla fakültelerde oluşturduğu 8 farklı yemek salonuyla yaklaşık 10 bin öğrencimize günlük yemek hizmeti vermektedir.

Haftalık listelerle daha önceden belirlenen yemek menüleri, öğrencilerimizin günlük almaları gereken besin değerleri (kalori-protein  oranları) hesap edilerek hazırlanmakta ve görevli personellerimizin yaptığı rutin kontrollerin akabinde self-servis olarak sunulmaktadır.

Öğünlük yemek ücretinin piyasaya oranla oldukça uygun olduğu yemekhanelerimizde, yemek bedelleri öğrenci kimlik kartlarına günlük veyahut toplu olarak yüklenmektedir.

Elektronik kiosk kart dolum cihazları vasıtasıyla yapılan bu yüklemelerde, hiçbir görevliye ihtiyaç duyulmamakta ve herhangi bir şekilde elden para alış-verişi yapılmamaktadır.


Kafeteryalar

Bütün bu imkanların yanı sıra fakültelerde ve yurtlarda sıcak-soğuk aperatif yeme-içme hizmeti veren kantinler, kampüsün çeşitli yerlerinde lokanta-fast food tarzı sosyal mekânlar ve üniversitemiz vakfı/sosyal tesislerinin işlettiği çeşitli kafeteryalar bulunmaktadır.

Atatürk
Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü
25240 Erzurum
Rektörlük: +90 442 231 1111
Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi: +90 850 255 0282
Araştırma Hastanesi: +90 442 344 6666
Klinik Diş Hekimliği: +90 442 236 0944

Üniversite Tercihleri

Takip Edin


Radyo Üniversite


Üniversite Yayınevi